تبلیغات
آذربایجان - سامی یوسف (بزرگترین ستاره راک اسلام)
آذربایجان
تاریخ ، فرهنگ، ادبیات ، دیدنیها، افسانه ها، زبان و مشاهیر آذربایجان (یاشاسین آذربایجان)

2011


مرتبه
تاریخ : جمعه 8 مهر 1390
 

سامی یوسف (زاده تیر ۱۳۵۹، تهران) آهنگساز و خواننده پاپ است که در ترانه‌هایش به مضامین اسلامی می‌پردازد. او از سوی مجله تایم به عنوان «بزرگترین ستارهٔ راک اسلام» و از سوی مجله گاردین «ستاره راک مقدس»معرفی شده‌است.
زندگی وفعالیت موسیقی :

سامی یوسف در تیرماه سال ۱۹۸۰ در یک خانوادهٔ آذربایجانی در شهر تهران متولد شد. او در ۳ سالگی به همراه خانواده‌اش به بریتانیا رفت. در ۱۸ سالگی برای تحصیل وارد فرهنگستان سلطنتی موسیقی در لندن شد.

سامی یوسف مسلمانی است که معتقد است موسیقی راهی برای رساندن پیاماسلام و تشویق جوانان به اینکه به هویت و دین خود افتخار کنند، است. موسیقی او غالباً دربر گیرندهٔ ترانه‌هایی است با مضمون اسلام و مسلمان بودن در جهان امروز است. وی همچنین از موضوعات اجتماعی و بشر دوستانه در موسیقی خود استفاده می‌کند.

عده‌ای موفقیت سامی یوسف را در قبال چهره او و یا کلیپ‌هایی که از آهنگ‌هایش ساخته می‌شود، می‌دانند اما بی شک مضامین اجتماعی، آرمان‌گرایانه و اعتراضی ترانه‌ها و آهنگ‌هایش هم در این موفقیت، بخصوص در موسیقی جهان اسلامی، بی‌تأثیر نیست.

سامی یوسف به زبان‌های انگلیسی، ترکی استانبولی، ترکی آذربایجانی، فارسی، هندی و عربی تصنیف‌های مذهبی خوانده‌ است. جدیدترین آهنگ او «You Came To Me» نام دارد که در آن با زبان فارسی بخشی از این آهنگ را اجرا نموده‌ است.

آلبوم های موسیقی :

 • در سال ۲۰۰۳ اولین آلبومش را با عنوان «المعلم» عرضه کرد.
 • سامی یوسف دومین آلبوم خود را در سال ۲۰۰۵ با نام «امت من» منتشر کرد. ترانه «صلوات» از همین آلبوم برای فیلم «بادبادک باز» به کارگردانی مارک فورستر انتخاب و قرار بر این شد که سامی یوسف ترانه جدیدی را هم برای تیتراژ پایانی این فیلم آماده کند.

در ژانویه ی سال ۲۰۰۹ آلبومی به نام «بدون تو»از طرف شرکت ضبط موسیقی طرف قراردادش منتشر شد، که جعلی است و سامی یوسف اعلام کرد که این آلبوم سومش نیست و در واقع نمونه کامل نشده آلبوم جدیدش است که بدون اجازه و خواست او وارد بازار شده است و سبب قطع همکاری اش با شرکت "awakening" شد.

تک آهنگ :

او علاوه بر آلبوم هایش چندین قطعه نیز بصورت تک آهنگ ارائه کرده است.

 • "Supplication" در سال ۲۰۰۷
 • "A Thousand Times" در سال ۲۰۰۷
 • "Palestine Forever" در سال ۲۰۰۹
 • "Anything For You" در سال ۲۰۰۹
 • "You Came to Me" در سال ۲۰۰۹
 • "Healing" در سال ۲۰۱۰
 • "Hear Your Call" در سال ۲۰۱۰
 • "I’m Your Hope" در سال ۲۰۱۱ (این آهنگ در حمایت از جنبش های مردمی در کشورهای عربی خوانده شده است)
 • "In Every Tear, He Is There" در سال ۲۰۱۱
 • "The Source" در سال ۲۰۱۱

کنسرت ها :

او در آمریکا، مصر، کویت، سودان، عربستان و الجزیره کنسرت‌هایی برگزار کرده‌است.

کنسرت برای صلح (۲۰۰۷)

کنسرت برای صلح، در ۲۱ اکتبر ۲۰۰۷ در ورزشگاه ویمبلی در آرنا انگلستان برگزار شد. در این کنسرت که بیش از ۱۲۰۰۰ شرکت کننده حضور داشت، گروه موسیقی اوتلندیش از دانمارک، کریم سلما از آمریکا، سوند ریسوناز کانادا و حمزه رابرتسون از انگلستان شرکت داشتند. این کنسرت توسط مؤسسهٔ اوکنینگ و مؤسسهٔ خیریه Islamic Relife مدیریت و برگزار شد. مضمون اصلی این کنسرت درباره دارفور و صلح در آن بود که روزانه تعداد زیادی از مردم به علت درگیری‌های محلی از بین می‌روند.

هدف اصلی این کنسرت جمع آوری کمک برای مردم این منطقه بود که تمامی درآمد حاصل از این کنسرت به موسسه خیریه کمک به دارفور اهدا شد و در پایان بیش از ۲٫۲ میلیون پوند جمع آوری شد.

منبع :
ویکی پدیا
عکسطبقه بندی: مشاهیر آذربایجان، 
ارسال توسط naser razaghpour
مشاهیر آذربایجان
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما این وب در چه وضعیتی قرار دارد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبیبرای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


مترجم سایت