تبلیغات
آذربایجان - معرفی کتاب
آذربایجان
تاریخ ، فرهنگ، ادبیات ، دیدنیها، افسانه ها، زبان و مشاهیر آذربایجان (یاشاسین آذربایجان)

2011


مرتبه
تاریخ : جمعه 1 مهر 1390
بخش معرفی کتاب آذربایجان


در این وبلاگ بخشی را برای معرفی کتابهای بزرگان آذربایجان ایجاد کردیم با عنوان موضوعی کتاب آذربایجان که بازدید کننده گان گرامی میتوانند از این به بعد با آثار و کتابهای بزرگان ونویسندگان شهیر آذربایجان بیشتر آشنا شوند که امیدواریم مورد توجه عزیزان قرار گیرد. 
                      
Image
 
و در این مطلب به اثری ویژه از علامه جعفری میپردازیم:


مجموعه مناظرات علامه جعفری

«تکاپوی اندیشه‌ها» مجموعه‌ای از مصاحبه‌ها و گفت و گو‌های علامه محمد تقی جعفری با شخصیت‌های علمی شرقی و غربی از زیر چاپ خارج شد.


 

به گزارش سرویس علمی فرهنگی مرکز خبر حوزه؛ از سال 1340 تا 1377 بزرگان علم و فلسفه  کشورهای آسیایی، اروپایی و  آمریکا مصاحبه و گفت و گوهایی با علامه محمد تقی جعفری انجام داده‌اند که حاصل آن گنجینه بزرگ و با ارزشی در دنیای علوم انسانی و مباحث دقیق و ظریفی در فلسفه  و مبانی کلی علوم و ادیان و عرفان است که در قالب کتابی تحت عنوان «تکاپوی اندیشه‌ها، جمع‌آوری شده است.

Image


در این کتاب مناظرات، مصاحبه‌ها و گفت و گو‌های علمی علامه جعفری با 74 نفر از اندیشمندان شرقی و غربی در موضوعاتی چون مالکیت، جزیه و کیفر سرقت، فلسفه و کلام اسلامی، مقایسه شعر و شاعری در شرق و غرب مقایسه علم‌النفس اسلامی و روان‌شناسی معاصر، حقوق جهانی بشر از دیدگاه اسلام و غرب، مقایسه عرفان هندوئیسم و اسلام و... از مباحث درج شده در این کتاب است.

کتاب تکاپوی اندیشه‌ها در 587 صفحه از سوی موسسه تدوین و نشر آثار علامه جعفری به قیمت 8500 تومان منتشر شده است.

علاقمندان با تلفن 44091042-021 تماس بگیرند و به پایگاه اطلاع‌رسانی علامه جعفری به نشانی www.ostad-jafari.com مراجعه کنند.عکس
طبقه بندی: کتاب آذربایجان، 
ارسال توسط naser razaghpour
مشاهیر آذربایجان
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به نظر شما این وب در چه وضعیتی قرار دارد؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبیبرای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


مترجم سایت